Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Festyn Archeologiczny

15 września @ 10:00 am - 5:00 pm

Zapraszamy wszystkich na wydarzenie: „Festyn Archeologiczny”.

Będzie to jedyna tego typu i w takim rozmiarze impreza rekonstrukcyjna w Polsce Wschodniej, na terenie średniowiecznego Grodziska.

Miejsce organizacji imprezy czyli Park Kulturowy Korycin – Milewszczyzna, który jest rekonstrukcją średniowiecznego grodu doda wyjątkowej autentyczności Festynowi Archeologicznemu. Już dwa dni wcześniej pasjonaci historii, rekonstruktorzy będą budowali swoje obozowisko – zamieszkają w Milewszczyźnie przez kilka dni. Bedzie to czas przygotowania miejsc warsztatów związanych z dawnymi rzemiosłami takimi jak wyrób dziegciu i smoly, garcasrtwa, wikliniarstwa, kowalstwa oraz ćwiczeń do walk które odbywać si. Jedna z największych atrakcji będa inscenizacje walk i pojedynków wojowników oraz całych drużyn. Odbędzie się rekonstrukcja obrony grodu.

Podczas festynu odbywać sie będą także warsztaty prezentujące dziedzictwo kulturowe naszych ziem takie jak: warsztaty tkaniny dwuosnowowej, warsztaty tańca średniowiecznego i wiele innych.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – planszowej gry bitewnej na gigantycznej makiecie naszego średniowieczego grodziska, zabaw w malego archeologa, warsztatów „I ty możesz zostać wojem” ze strzelaniem z łuku oraz ćwiczeniami walk wojów średniowiecznych.

Szczegóły

Data:
15 września
Czas:
10:00 am - 5:00 pm
Wydarzenie Category:

Organizatorzy

Towarzystwo Przyjacioł Ziemi Korycińskiej
Gmina Korycin

Miejsce

Park Kulturowy Korycin Milewszczyzna
Milewszczyzna
Milewszczyzna, Podlaskie 16-140 Polska
+ Google Map
Telefon:
0048517142438