Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festyn Archeologiczny

15 września, 2019 @ 10:00 am - 5:00 pm

Zapraszamy wszystkich na wydarzenie: “Festyn Archeologiczny”

Miejsce organizacji imprezy czyli Park Kulturowy Korycin – Milewszczyzna, który jest rekonstrukcją średniowiecznego grodu doda wyjątkowej autentyczności Festynowi Archeologicznemu.

Będzie to jedyna tego typu impreza w regionie w tym roku. Na polu walki spotkają się grupy rekonstrukcyjne z czasów średniowiecza z całej Polski. Już od piątku na terenie grodziska zamieszkają Słowianie w obozie i przeniosą nas w nieznaną epokę.

W sobotę będzie można obserwować ich przygotowania do Wielkiej Bitwy, która odbędzie się 15.09. W sobotnią noc zapraszamy na Biesiadę Słowiańską do białego rana.

15.09 o godzinie 13.00 odbędą się pojedynki, a o 15.00 odbędzie się inscenizacja Bitwy o Gród w Milewszczyźnie. Będzie to dzień pełen pokazów dawnych rzemiosł i zwyczajów. Na majdanie grodziska będą odbywały się pokazy wyrobu dziegciu i smoły, kowalstwa, ciesielstwa i łuczarstwa, produkcji mąki na przestrzeni wieków. Nie zabraknie pokazów mody średniowiecznej oraz warsztatów tańca średniowiecznego. Na dziedzińcu folwarku, w wielkich kotłach i na żywym ogniu będą przygotowywane potrawy kuchni słowiańskiej co będzie połączone z degustacją. Ponadto będzie można obserwować pracę garncarza oraz artystek wykonujących tkaninę dwuosnowową. Imprezę zakończą obrzędy słowiańskie pożegnania lata.

Zostanie przygotowana strefa dla dzieci – w pobliżu obozowiska Słowian zostanie przygotowane stanowisko Małego Archeologa (11.30 – 12.30), a na dziedzińcu w wiacie edukacyjnej będzie odbywała się gra figurkowo – bitewna SAGA (11.30 – 14.30). Najmłodsi będą tez mieli okazję spróbować swoich sił w walkach mieczami, toporkami i tarczami (oczywiście miękkimi i bezpiecznymi).

Na dziedzińcu targowym wystawią się wystawcy z produktami regionalnymi w tym serami korycińskimi oraz rękodziełem ludowym.

 

                      

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europainwestująca w obszary wiejskie”

Zadanie realizowane w ramach projektu grantowego pt. “Zachowanie dziedzictwa lokalnego obszaru LGD – Fundusz Biebrzański” współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kirowanego przez społeczność” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020

Szczegóły

Data:
15 września, 2019
Czas:
10:00 am - 5:00 pm
Wydarzenie kategoria:

Organizatorzy

Towarzystwo Przyjacioł Ziemi Korycińskiej
Gmina Korycin

Miejsce

Park Kulturowy Korycin Milewszczyzna
Milewszczyzna
Milewszczyzna, Podlaskie 16-140 Polska
+ Google Map
Telefon:
0048517142438